hizmetlerimiz
aile-pusulasi-p.jpg

Aile Pusulası®

Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi olan aile şirketlerinin elbette ki diğer firmalardan farklı bir yapısı ve ihtiyaçları var. Aile Pusulası, aile ve işletmenin biraradaki varlığının kaçınılmaz sonucu olarak ortaya çıkan ihtiyaçları, fırsatları ve yaşanmakta olan veya ileride karşılaşılabilecek riskleri analiz edip hem ailenin hem de şirketin geleceğe güvenle taşınmasını amaçlar. Aile Pusulası ekibimiz, aile ve işletmenin farklı boyutlarıyla ilgili alanlarda uzun yıllara dayanan deneyime sahip. Ekibimiz yönetim, finans, psikoloji ve hukuk uzmanlarıyla, tüm paydaşlarınızın uyum içinde çalışmasına ve de şirketinizin başarısı ve nesiller boyu devamlılığına katkı yapmaya hazır.

Aile Pusulası

Aile Pusulası, aile şirketlerinin kendilerine özgü yapısı temel alınarak disiplinler arası bir yaklaşımla bilimsel olarak geliştirilmiş Durum Analizi yöntemiyle aile şirketinin güçlü ve zayıf yönlerinin, paydaşların ilişki dinamiklerinin ve şirketin önündeki fırsatlar ve risklerin anlaşılmasını sağlar. Durum Analizi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Durum Analizi sonucunda ihtiyaçlarınıza göre sizinle birlikte kararlaştırdığımız yol haritasını yine sizinle birlikte çalışarak hayat geçireceğiz. Aile Pusulası kapsamında size sunabileceğimiz belli başlı hizmetler:

  • Şirketinizin kurumsal kapasitesinin artırılması
  • Şirketinizin aile değerlenizle uyumlu stratejik planının hazırlanıp hayata geçirilmesi
  • Şirket kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde yönetildiği finansal yapının oluşturulması
  • Aile ve şirket içindeki çatışma ve anlaşmazlıkların çözümü
  • Şirketinizin devamlılığını sağlamak için halefiyet planlamasının oluşturulup hayata geçirilmesi
  • Aile-içi insan kaynakları yönetimi mekanizmasının oluşturulması
  • Ailenizin ve şirketinizin misyonunu, vizyonunu ve değerlerini yansıtan; şirketinizin kurumsal prensiplerini ve aile-şirket ilişkilerini kayda geçiren aile anayasanızın oluşturulması
  • Yetişmekte olan yeni neslin eğitim ve kariyer danışmanlığı ihtiyaçlarının karşılanması
  • Ailenizin ve şirketinizin hayır işlerinin planlanıp yönetilmesi
  • Aile üyelerinin birbirlerinden haberdar olarak uyum içinde birarada çalışmasına hizmet edecek aile meclisinin kurulması

Aile şirketinizi geleceğe güvenle taşımanızı sağlayacak tüm bu adımları atarken size yol gösterecek Aile Pusulası, bu adımları attıktan sonra da her türlü takip, gözden geçirme ve yenileme desteği için yanınızda olacak.

Aile Pusulası hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

yeni e-konomi

hizmetlerimiz

yeni e-konomi

haberler

yeni e-konomi

sektörler

teklif isteyin

Formu doldurarak bize ulaşın. Uzman kadromuz en kısa zamanda size dönüş yapsın.